e-Fatura’ da “Geçersiz CBC Profile ID Elemanı Değeri” hatasının giderilmesi

Blog geri dön

e-Fatura’ da “Geçersiz CBC Profile ID Elemanı Değeri” hatasının giderilmesi

Logo Connect ile bir e-faturayı hazırlarken e-faturanız şematron kontrollerine bu hata sebebiyle takıldıysa bunun sebebi ilgili e-faturanın senaryo tipi (Temel, Ticari, Yolcu Beraber) bilgisini içermiyor olmasıdır. Böyle bir e-faturanın incele seçeneği ile görseline baktığınızda SENARYO bilgisi boş olarak görünür.

Kullandığınız Ticari sistemde (START 3, GO 3, Tiger 3) ilgili faturanın içine değiştir seçeneği ile girip faturanın içinde sağ tuş e-Fatura Bilgileri seçeneğine giriş yapın.

Bu ekranda e-faturanın senaryo bilgisi seçili olarak görünüyor olsa bile aslında bu bilgi e-faturanın içinde yazılmamış olduğundan bu hatayı alıyorsunuz. Bu listede bulunan bir başka senaryoya tıklayın. Ardından tekrar eski senaryo bilgisini ya da hangi senaryoyu kullanmak istiyorsanız bunu seçip faturanın içine senaryo bilgisinin yazılmasını sağlayın ve faturanızı kaydedin. Bu işlem sonrasında Logo Connect’ te senaryo bilgisinin dolu olduğunu görmelisiniz. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız faturanızı hazırlarken “E-Fatura Şematron kontrollerinden geçemedi. Geçersiz CBC Profile ID Elemanı Değeri” hatasını almayacaksınız ve faturanızı sorunsuz olarak dönüşüm şablonu ile dönüştüreceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön