Ağ (Network) Kurulumu

Kurulumu

Ağ Kurulumu
Ağ Kurulumu Hizmetlerimiz

Şirketlerde ortak kullanılan yazıcı ve tarayıcıları, her türlü dosya, doküman ve resimleri, sunucularınız üzerinde bulunan özel yazılımları ve benzeri örnekler artırılabilir, verimli kullanabilmek için fiziksel altyapının düzgün kurulması gereklidir.

  • Ağ üzerinden çalışan uygulamalarınız (muhasebe yazılımınız, crm vb.) çok geç açılıyor veya olması gerekenden yavaş çalışıyorsa,
  • Ağa / ağ üzerindeki bir bilgisayara bağlı paylaştırılmış bir yazıcıya çıktı gönderemiyorsanız,
  • Ağa bağlı olan bir tarayıcıdan belge tarayamıyorsanız,
  • Ortak alandaki paylaşılan bir klasöre veya dosyaya erişemiyorsanız,
  • İnternete çıkamıyorsanız,

Veya bunlara benzer sorunlar yaşıyorsanız ağ yapılandırmanızın / ağ altyapınızın kontrol edilmesi gereklidir.

Bilgisayar ağları, şirket içindeki her türlü kablosal (CAT5, CAT6, fiber optik) ve kablosuz (wireless) donanımların birlikte doğru yapılandırılması ile sorunsuz çalışır. İşinizi görecek en doğru donanım ürünleri alınmalı (switch, access point, wireless adapter) ve doğru kablolama yapılmalıdır. Kablosuz cihazların düzgün konumlandırılması ve merkezi yönetimi yapılmalıdır. Şirket içindeki kullanıcıların 5651 sayılı kanuna göre kayıt altına alınması da yine sizin sorumluluğunuzdadır.

Şirketinize gelen misafirlerinize iyi niyetle vereceğiniz kablosuz şifresinin başınıza ne tür sorunlar açabileceğini bilmeniz gerekiyor. İyi niyetiniz, sunucunuzda bulunan önemli dosyalarınızın sonu olabilir ya da başınızı adli olarak derde sokabilir.

Kötü senaryolar elbette artırılabilir. Doğru bir yapılandırma ile bunları düşünmek zorunda kalmazsınız. Bunu sizin için biz yapıyoruz, sizi bu gibi konuları düşünmekten kurtarıyoruz.