“… gün içerisinde lisans yenilemesi yapmanız gerekmektedir.” uyarısının çözümü

Blog geri dön

“… gün içerisinde lisans yenilemesi yapmanız gerekmektedir.” uyarısının çözümü

Logo programlarında bazen “7 gün içerisinde lisans yenilemesi yapmanız gerekmektedir.” şeklinde uyarılar almaya başladıysanız lisans yenileme işleminin nasıl yapılması gerektiğini anlatıyoruz. Önemli uyarı: Bu işlemi programın yüklü olduğu ana bilgisayarda yapmalısınız.


  1. Programın kısayolu üzerinde sağ tuş yaparak “Dosya konumunu aç” veya “Hedef bul” seçeneğini tıklayıp programın kurulu olduğu klasöre ulaşıyoruz.

  2. Burada sistem işletmenini bulup üzerinde sağ tuş yapıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçiyoruz. Sistem işletmeninin adı kullandığınız programa göre gosys, goplussys, go3sys, startsys, tiger2sys, tiger3plussys gibi isimlerde olabilir.
  3. Sistem işletmeni açıldığında yetkili bir kullanıcı hesabı ile (Genellikle LOGO) programı çalıştırıyoruz.

  4. “Yönetim” menüsünden “Lisans Yenileme” seçeneğini tıklıyoruz.

  5. “Lisans yenileme işlemini şu anda yapmak istiyor musunuz?” uyarısını Tamam düğmesi ile onaylıyoruz.

  6. İnternet bağlantınız üzerinden Logo’ da bulunan lisanslarınız karşınıza listelenecektir. Tamam düğmesi ile bu lisanslara yenileme yapılacağını seçiyoruz.

  7. Bu aşamadan sonra Logo’ ya lisans yenileme talebiniz iletilir ve cevap olarak “Lisans yenileme işleminiz başarıyla tamamlandı” uyarısı ile işlem tamamlanır.

  8. Son olarak program kendini kapatacaktır uyarısını Tamam diyerek onaylayın.
  9. Bu işlem sonrasında programın normal şekilde açılması gerekir. Eğer burada anlatılanları yapmanıza rağmen aynı hata devam ederse lisans servisini yeniden başlatmanız gerekiyor demektir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön