Logo Start 3 Lisans Yenileme İşlemleri

Blog geri dön

Logo Start 3 Lisans Yenileme İşlemleri

Firmanızda kullandığınız Logo Start 3 programınız, sizden belli dönemlerde lisans yenileme işlemi yapmanızı isteyebilir. İşlem adımları aşağıdaki gibidir.

Dosya konumunu aç

Programınızın masaüstünüzde bulunan kısayol simgesi üzerinde farenizin sağ tuşuna basıp “Dosya konumunu aç (Open file location)” seçeneğini tıklatın.

Yönetici olarak çalıştır

Açılan bu pencerede bulunan “STARTSYS” programının üzerinde farenizin sağ tuşuna basıp “Yönetici olarak çalıştır (Run as administrator) seçeneğini tıklatın.

Lisans yenileme işlemi

Açılan şifre giriş ekranında şifrenizi yazıp giriş yaptığınızda “Lisans yenileme işlemini şu anda yapmak istiyor musunuz?” uyarısına “TAMAM” düğmesi ile onay verin.

Logo’ da kayıtlı bulunan kurulu lisanslar

Bir süre beklediğinizde Logo sunucuları ile haberleşilecek ve LOGO’ da kayıtlı bulunan kurulu lisanslarınız ekrana listelenecektir. Bu ekranda “TAMAM” düğmesi ile onay verip işleme devam edin.

Lisans yenileme başarıyla tamamlandı

Eğer programınız bir başka bilgisayarda kurulu değilse “Lisans yenileme işleminiz başarıyla tamamlandı” uyarısı çıkacaktır. Bu pencereyi “TAMAM” düğmesi ile onaylıyoruz.

Uygulama kendini kapatacaktır.

Lisans yenileme işleminin son adımı olan “TAMAM” düğmesi ile işlemi sonlandırıyoruz. Artık lisansınız yenilendiğine göre programınızı çalıştırmayı deneyebilirsiniz 🙂

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön